Ogłoszenia duszpasterskie - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualności

NIEDZIELA PALMOWA 14 KWIETNIA 2019


1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową -  niedzielę Męki Pańskiej. Rozpoczynamy Wielki Tydzień wspominając uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

2. Jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – po Mszy św. o godz. 9.00 – odbędzie się Droga  Krzyżowa, a po sumie -  Gorzkie Żale z ostatnim już kazaniem pasyjnym.

3. Trwa zbiórka ofiar na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do skarbonki umieszczonej przy dekoracji Grobu Pańskiego.   Prosimy też wiernych o składanie do skarbonki pod chórem Jałmużny Wielkopostnej na przygotowanie paczek wielkanocnych dla uboższych parafian. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy już złożyli swoje ofiary na ten cel.

4. W WIELKI CZWARTEK rozpoczyna się  święte Triduum Paschalne. Dla chrześcijan są to najważniejsze dni w roku liturgicznym. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. Będzie to nasze dziękczynienie za ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to także dzień rozpoczęcia Męki Pańskiej. Na pamiątkę pojmania Pana Jezusa, po wieczornej liturgii, przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ołtarza adoracji, czyli tzw. „Ciemnicy”.

5. W WIELKI PIĄTEK nie sprawuje się Mszy Świętej, lecz wierni gromadzą się w kościele o godz. 18.00  na liturgii słowa, adoracji krzyża oraz procesji do Bożego Grobu. To także  pierwszy dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. Za udział w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny.

6. WIELKA SOBOTA – to dzień ciszy i żałoby oraz wieczór Wigilii Paschalnej, która jest czasem radosnego czuwania i oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa. W rozbudowanej liturgii, którą rozpoczniemy o godz. 19.00, będziemy wspominać całą historię zbawienia począwszy od stworzenia świata aż do zmartwychwstania Pana Jezusa. Poprzedzi ją obrzęd poświęcenia ognia i paschału. Tego dnia przyjdźmy do kościoła ze świecami. Odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne i poświęcimy wodę chrzcielną, która posłuży nam do sprawowania tego sakramentu przez cały rok. Poświęcenie tradycyjnych pokarmów wielkanocnych odbywać się będzie w sobotę co  30 minut – w godzinach od 9.00 do 13.00.

7. NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO rozpoczniemy procesją i Mszą Świętą Rezurekcyjną o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. będą sprawowane o godz. 9.00, 11.00 i 17.30.

8. W dniu wczorajszym z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana Ś.P. Maria Lubawska z ulicy Górnej. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12.30. Wieczny odpoczynek…..


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego