Ogłoszenia duszpasterskie - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualności

NIEDZIELA 9 GRUDNIA 20181. Na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca, która symbolizuje wiarę patriarchów  Narodu Wybranego w dar Ziemi Obiecanej. Adwent – to bardzo krótki okres liturgiczny. Pomyślmy, jak wygląda nasze adwentowe czuwanie i jak wypełniamy adwentowe postanowienia? Czy uczestniczymy w roratach? Czy podejmujemy uczynki miłosierdzia? Dziś w całej Polsce odbywa się akcja zbierania ofiar do puszek w ramach obchodu Dni Modlitw i Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Poświęcenie opłatków wigilijnych odbędzie się (odbyło się)  dziś  podczas Mszy św. o godz. 9.00.  Bardzo prosimy o pomoc w roznoszeniu opłatków  osoby, które robiły to w poprzednich latach oraz członków Rady Parafialnej i grup duszpasterskich działających w Sanktuarium. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się koniecznie jeszcze dzisiaj w kancelarii parafialnej. Opłatki będą roznoszone od początku tego tygodnia przez upoważnione przez o. Proboszcza osoby. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków będą w całości przeznaczone na potrzeby naszego kościoła i Sanktuarium.

3. W najbliższym tygodniu w liturgii kościoła obchodzić będziemy:
- w czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
- w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana;

4. Zachęcamy do licznego udziału w roratach., które sprawujemy w poniedziałki, środy i piątki - o godz. 17.30 oraz we wtorki, czwartki i soboty - o godz. 7.00.

5. Rekolekcje adwentowe w naszym Sanktuarium rozpoczną się w tym roku w środę 19 grudnia i będą trwały do soboty 22 grudnia. Nauki wygłosi o. Bolesław Opaliński, który przybędzie do nas z relikwiami św. Bernardyna ze Sieny w ramach peregrynacji relikwii tego świętego w kościołach naszej zakonnej prowincji. Już dziś serdecznie zapraszamy.

6. Już dziś możemy włączyć się w prowadzoną przez nas doroczną akcję przygotowania świątecznych paczek żywnościowych dla potrzebujących osób z naszej parafii. Na ten cel można złożyć „Jałmużnę Adwentową” do skarbonki św. Antoniego umieszczonej w filarze pod chórem. Radość i wdzięczność obdarowanych przez nas osób, niech będzie dla nas najlepszą nagrodą.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego