Ogłoszenia duszpasterskie - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualności

27. Niedziela Zwykła - 08 PAŹDZIERNIKA 2017


1. Przeżywamy dziś  27. Niedzielę Zwykłą, a  także XVII Dzień Papieski pod hasłem „ Idźmy naprzód z nadzieją”. Obchody tego dnia są wyrazem wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II. Dziś pragniemy modlić się o  wstawiennictwo Wielkiego Papieża i prosić, byśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Jak każdego roku, w Dniu Papieskim przy parafiach odbywa się zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który obejmuje pomocą ok. 2 tys. utalentowanych uczniów i studentów. Jest to „żywy pomnik” Ojca Świętego Jana Pawła II.

2. Dziś, po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z opiekunem, natomiast po Mszy św. o godz. 11.00 będzie miało miejsce  spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

3. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:
w poniedziałek – wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka;
w piątek – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana;

4.  W sobotę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – pamiętajmy w naszych modlitwach o nauczycielach, katechetach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje święto. W tym dniu w konkatedrze w Lubaczowie nastąpi zakończenie peregrynacji Krzyża św. Jana Pawła II.

5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich wiernych do licznego udziału w nabożeństwach październikowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17.00.

6. Zbliża się listopad – miesiąc naszej szczególnej duchowej więzi ze zmarłymi oraz modlitwy w ich intencji. Przy wyjściu z kościoła wyłożyliśmy kartki z wypominkami listopadowymi, które czytelnie wypełnione prosimy składać  u Ojców w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, katechetów i wychowawców na uroczystość przyjęcia do posługi ministranckiej nowych kandydatów, którzy od maja bieżącego roku do dnia dzisiejszego  w każdą sobotę odbywali swoje przygotowania jako aspiranci do służby ołtarza. Uroczystość nałożenia stroju liturgicznego odbędzie się w przyszłą niedzielę 15 października o godz. 9.00. Jednocześnie czterech najstarszych Choralistów otrzyma krzyże akolity, które oznaczać będą wyższy stopień posługiwania przy sprawowaniu Najświętszej Ofiary. W tym dniu chłopięcy chór liturgiczny powiększy się o kolejnych sześciu śpiewaków, a służbę Bożą przy ołtarzu w naszym Sanktuarium pełnić będzie już 17-tu ministrantów.

8. W niedzielę 22 października o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w dniu Jubileuszu 50-tej Rocznicy Święceń Kapłańskich Księdza Janusza Lipskiego. Wraz z dostojnym Jubilatem nasz kościół nawiedzi Ks. Bp Ryszard Karpiński z Lublina oraz zaproszeni kapłani. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, znajomych i przyjaciół Księdza Jubilata do udziału w tej pięknej uroczystości.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  Polecamy szczególnie tygodnik „Niedziela” ze względu na specjalny cotygodniowy dodatek dotyczący życia naszej diecezji oraz mały informator na temat popularnej wśród wiernych Nowenny Pompejańskiej.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego