Ogłoszenia duszpasterskie - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualności

NIEDZIELA 16 WRZEŚNIA 2018


1. Przeżywamy dziś 24 niedzielę zwykłą. Jest to także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na potrzeby Katolickiego Radia Zamość.

2. Już w najbliższą niedzielę 23 września będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi J.E. Ks. Biskup Mariusz Leszczyński z Zamościa. Podczas sumy odpustowej młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. W sobotę 22 września o godz. 18.00, czyli w przeddzień odpustu, odbędzie się Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych naszych Parafian i Dobrodziejów.

3. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na pierwsze spotkanie organizacyjne w dniu jutrzejszym w poniedziałek 17 września o godz. 18.00 do sali duszpasterskiej w klasztorze.

4. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała w tym tygodniu spotkania w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 w kościele.

5. W  liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:

- w poniedziałek – święto Stygmatów Św. Franciszka z Asyżu;
- we wtorek – święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski;
- w środę - wspomnienie Św. Józefa z Kupertynu, kapłana;
- w czwartek - wspomnienie Św. Męczenników Andrzeja i Towarzyszy;
- w piątek – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
- w sobotę – wspomnienie Bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy;

6. Parafia Św. Mikołaja w Hrubieszowie zaprasza na Wieczór Uwielbienia w sobotę o godz.18.00.

7. Ministerstwo Środowiska i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym składania wniosków o dotacje (do 47 700 złotych) oraz preferencyjne pożyczki na wymianę starego kotła lub pieca na nowoczesne źródło ciepła oraz na ocieplenie domu, w tym m. in. na wymianę okien, drzwi, ocieplenie ścian i stropów. Eksperci Funduszu przedstawią zasady składania wniosku oraz udzielą odpowiedzi na pytania. Spotkanie odbędzie się w piątek 21 września o godz. 18.00 w Sali Starostwa Powiatowego przy ul. Narutowicza 34.

8. W dniu jutrzejszym 17 września o godz. 10.00 na cmentarzu wojennym w Hrubieszowie odbędą się uroczystości patriotyczno – religijne w 79 rocznicę napaści Armii czerwonej na Polskę oraz z okazji Dnia Sybiraka. Burmistrz Miasta Hrubieszowa serdecznie zaprasza.

9. Ogłoszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej: W najbliższą niedzielę 23 września, po Mszy św. o godz. 9.00 i 17.30, przed kościołem, będzie można spotkać się z bibliotekarkami, które od 7-miu lat prowadzą lokalne archiwum. Wypożyczają od mieszkańców fotografie, skanują i oddają właścicielom, nagrywają ich wspomnienia o Hrubieszowie. Do końca tego roku prowadzą projekt „Pełna pamięć Twojego podwórka”, który zakończy się w grudniu wystawą fotografii pozyskanych od mieszkańców. Zapraszamy do porozmawiania z bibliotekarkami w najbliższą niedzielę, do przyniesienia zdjęć i albumów. Można też zanieść zdjęcia do biblioteki, która mieści się w domu kultury.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana Ś.P + Maria Świątecka z ul. Kruczej. Wieczn
y odpoczynek...


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego