Ogłoszenia duszpasterskie - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualności

20 NIEDZIELA ZWYKŁA 18 SIERPNIA 2019


1. Obchodzimy dziś 20. Niedzielę okresu zwykłego. W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 Mszę Św. Prymicyjną odprawi pracujący w Stanach Zjednoczonych, a pochodzący z naszej parafii Ksiądz Artur Prażak. O godz. 10.45 odbędzie się wprowadzenie nowego kapłana do naszej świątyni oraz powitanie przez naszą wspólnotę kościelną i zakonną. Księdzu Arturowi życzymy obfitości darów Ducha Świętego i otaczamy naszą modlitwą.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
we wtorek – wspomnienie św. Bernarda Opata i Doktora Kościoła;
w środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża;
w czwartek – wspomnienie NMP Królowej;
w sobotę – święto św. Bartłomieja, Apostoła;
w niedzielę– wspomnienie św. Ludwika IX, odpust dla FZŚ;

4. Msza Św. o uzdrowienie na duszy i ciele odbędzie się w ostatni piątek miesiąca 30 sierpnia o godz. 15.00.

5. W sobotę 24 sierpnia wyrusza spod Szpitala Wojewódzkiego w Zamościu do Sanktuarium w Krasnobrodzie VI Pielgrzymka Środowisk  Trzeźwościowych.

6. Informujemy, że odpust ku czci Matki Bożej Sokalskiej odbędzie się w tym roku w niedzielę 1 września o godz. 12.00.  Uroczystościom będzie przewodniczył przełożony opactwa cystersów w Wąchocku Ojciec Opat Eugeniusz Augustyn. Już dziś wszystkich czcicieli Matki Bożej Sokalskiej serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9.00 będzie sprawowana  w intencji Kół Różańcowych a następnie odbędzie się zmiana tajemnic.

8. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej z koła rejonowego w Hrubieszowie zaprasza nas  na uroczysty koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w dniu dzisiejszym o godz. 16.30 w Hrubieszowskim Domu Kultury. Wstęp wolny.

9. W dniu dzisiejszym przypada 3  rocznica śmierci o. Karola Adamowicza, cenionego kapłana i egzorcysty naszej diecezji.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego