Ogłoszenia duszpasterskie - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualności

NIEDZIELA 05 SIERPNIA 2018

1. Obchodzimy dziś 18. Niedzielę okresu zwykłego.  Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. uczestniczymy w Adoracji Najświętszego Sakramentu.
2.  W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
w poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiego – Msze św. jak w dzień powszedni;
w środę  – Święto św. Dominika, kapłana, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego;
w czwartek – Święto  św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy;
w piątek – Święto św. Wawrzyńca, męczennika;
w sobotę – Święto św. Klary z Asyżu;
3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 swoje imieniny zakonne obchodzić będzie o.Dominik – wikariusz naszego klasztoru i parafii. Już dziś otaczamy solenizanta naszą modlitwą.
4. Trwa miesiąc narodowej abstynencji od napojów alkoholowych. Na klęczniku przed ołtarzem św. Stanisława Kostki wyłożona jest księga podjęcia dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy do podjęcia się tego zobowiązania na określony czas i dokonanie odpowiedniego wpisu w księdze.
5. W dniu jutrzejszym podczas Mszy św. o godz. 17.30 przeżywać będziemy kolejny dzień  Nowenny Dziewięciu Poniedziałków przed Uroczystością Jubileuszu 450 - lecia  śmierci  patrona młodzieży i naszej Parafii - św. Stanisława Kostki. Centralnym obchodem tej rocznicy będzie Msza św. odpustowa ku czci Świętego Stanisława w dniu 23 września, podczas której nasza młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania. Przez kolejne poniedziałki poprzedzające tę uroczystość wsłuchiwać się będziemy  w okolicznościowe kazania o życiu naszego patrona oraz będziemy mogli uczcić jego relikwie.
6. Na stoliku pod chórem wyłożone zostały czasopisma religijne: NIEDZIELA, EGZORCYSTA i ARKA. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która służy pogłębieniu naszego życia duchowego.
7. Wszystkim naszym Dobrodziejom składamy serdecznie podziękowania za ofiary złożone na zakup organów. Dziękujemy ofiarodawcy, który wspomógł wakacyjny wyjazd naszych „Choralistów” do Sanktuarium MB w Skępem. Dziękujemy wspólnocie tamtejszego klasztoru za życzliwe przyjęcie chłopców, a panu kierowcy za szczęśliwą i bezpieczną podróż.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego