Ogłoszenia duszpasterskie - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualności

Niedziela 25 czerwca 2017

1. Przeżywamy 12. Niedzielę Zwykłą.  W najbliższych dniach naszą wspólnotę zakonną  czekają zmiany presonalne zapowiedziane przez nowy zarząd prowincji zakonnej OO. Bernardynów. Po otrzymaniu stosownych dokumentów, klasztor w Hrubieszowie opuszczą o. Juniper i o. Reginald, którzy udadzą się do wyznaczonych w obediencji nowych miejsc pracy duszpasterskiej. Dziękując Ojcom za ich dwuletnią posługę duszpasterską w naszym sanktuarium, życzymy by Matka Boża Sokalska nieustannie otaczała ich swoją opieką na drodze realizacji franciszkańskiego powołania. Informujemy także, że gwardian tutejszego klasztoru i proboszcz parafii – o.Wiktoryn otrzymał dekret przdłużający jego posługę w Hrubieszowie na kolejne trzechlecie.

2. W dniu dzisiejszym, w Parafii w Werbkowicach odbywa się uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kazania odpustowe głosi o.Wiktoryn. Ksiądz proboszcz Adam Siedlecki zaprasza na sumę o godz. 12.00.

3. W czwartek 29 czerwca, Kościół czci świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu wszyscy posługujący się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego lub biskupa mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze święte sprawujemy jak w dni powszednie – ogodz. 7.00 i 17.30.

4. Zapraszamy w najbliższy piątek 30 czerwca na Mszę św. o uzdrowienie na duszy i ciele sprawowaną o godzinie 15.00.

5. W bieżącym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo Siedmiu Radości Matki Bożej.

6.  Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych odbędzie się wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone będą na potrzeby  klasztoru i kościoła.

7. W minioną środę nasi ministanci odbyli pielgrzymkę rowerową do kościoła Matki Bożej Loretańskiej w Kryłowie.  Dziękujemy księdzu proboszczowi za życzliwe przyjęcie i ugoszczenie naszych chłopców, a także za umożliwienie Karolowi i Sebastianowi wykonania małego koncertu organowego w oparciu o ich program egzaminacyjny ze szkoły muzycznej.

8. Dziękujemy wszystkim Dobrodziejom z całego powiatu za owoce i warzywa przynoszone do kuchni klasztornej, z których nasi wolontariusze przygotowują przetwory na czas jesienno – zimowy. Niech Chrystus Pan wynagrodzi Waszą dobroć obfitością swego błogosławieństwa.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego