Ogłoszenia duszpasterskie - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualności

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 16 czerwca 2019


1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią wypowiadamy słowa modlitwy „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu...” Ilekroć świadomie wykonujemy na sobie znak krzyża, tylekroć wielbimy Trójcę Przenajświętszą. Dziś kończy się czas wypełnienia przykazania kościelnego odnośnie do przystąpienia do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. W czwartek, 20 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W tym dniu Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 17.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Procesja ulicami naszych parafii do czterech ołtarzy wyruszy z kościoła św. Mikołaja po Mszy św. o godz. 9.00. Prosimy o przygotowanie ołtarza przy ul. Ludnej oraz o pomoc w przygotowaniu wspólnego ołtarza przy skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Partyzantów. Zapraszamy chętnych do niesienia feretronu Matki Bożej, chorągwi i innych emblematów religijnych. Udekorujmy nasze domy i otwórzmy serca, aby mogło je opromienić Eucharystyczne Błogosławieństwo.

3.  W dniu dzisiejszym, podczas wszystkich Mszy św. poświęcimy lilie, które według tradycji noszone lub przechowywane w domu wyjednują łaski za przyczyną św. Antoniego. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 odbędzie się także specjalne błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta, zakonnika,
- w czwartek – uroczystość Bożego Ciała,
- w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

5. Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki do Radecznicy będzie sprawowana w poniedziałek 14 października o godz. 17.30.

6. Parafia św. Mikołaja zaprasza na wieczór uwielbienia, w czwartek Bożego Ciała o godz. 17.00 na placu przykościelnym. Wieczór będzie zakończony odśpiewaniem apelu o godz. 21.00.

7. W minionym tygodniu odszedł do Pana + Ś.P. Wiesław Przybysz z ul. Kruczej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego