Ogłoszenia duszpasterskie - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia duszpasterskie

Aktualności

Pierwsza  Niedziela Wielkiego Postu - 18 lutego 2018


1. Przeżywamy  dzisiaj 1. Niedzielę Wielkiego Postu.  W głębszym przeżywaniu świętego czasu Wielkiego Postu mają pomóc nam nabożeństwa pasyjne:  Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele w piątki o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00; a także w niedziele – po Mszy Świętej o godz. 9.00.  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  sprawujemy w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W liturgii Kościoła Rzymskokatolickiego, w najbliższy czwartek obchodzić będziemy święto Katedry św. Piotra.

3. Przez cały Wielki Post  uczestniczymy w akcji trzeźwości. Wielkopostną abstynencję od napojów alkoholowych ofiarujemy w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu i innych używek. Na ołtarzu z obrazem Chrystusa Ukrzyżowanego jest wyłożona Księga Trzeźwości, w której można złożyć zobowiązanie podjęcia abstynencji na okres Wielkiego Postu lub na dłuższy czas.

4. W najbliższy wtorek 20 lutego,  po Mszy św. wieczornej odbędzie się drugie spotkanie formacyjne i modlitewne uczestników ruchów i wspólnot charyzmatycznych oraz wszystkich pragnących pogłębić swoje przeżywanie wiary w Duchu Świętym. Natomiast w piątek 23 lutego o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza św. o uzdrowienie na duszy i ciele.

5. Za tydzień, 25 lutego przypada ostatnia niedziela miesiąca. Podczas  Mszy św. o godz. 9.00 wystąpi nasz chór chłopięcy „Choraliści”, a po Mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. To także dzień imienin zakonnych o. proboszcza Wiktoryna. W tym dniu solidarności z misjonarzami odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

6. W piątek 23 lutego o godz. 19.00 z Kościoła Świętego Ducha w Hrubieszowie wyrusza Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły zostały podane na plakacie.

7. Grupa teatralna działająca przy Parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie zaprasza na dodatkowe przedstawienie cieszącego się dużą popularnością spektaklu pod tytułem „Dziewczynka z zapałkami” – w Hrubieszowskim Domu Kultury w środę 21 lutego o godz. 18.00. Natomiast Kino PLON zaprasza na projekcję filmu pod tytułem „Ignacy Loyola” o życiu założyciela Zakonu  OO. Jezuitów w przyszłą sobotę i niedzielę o godz. 16.45.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego